KARA~DENiZ~FM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En son konular
» HAYATTA EN ZOR SEY NEDI? CEVEP BEKLIYOM:))
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1Ptsi Ara. 22, 2008 6:55 am tarafından SeZeN

» TEbrikler canlar
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1C.tesi Ara. 06, 2008 6:04 am tarafından Admin

» Kadinlar ne ister
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1Ptsi Kas. 10, 2008 9:06 am tarafından elisa

» [color=cyan]Kadınların Erkeklerden 100 farkı:)))[/color]
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1Paz Kas. 09, 2008 2:01 am tarafından elisa

» Erkekler ne ister?
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1Paz Kas. 09, 2008 1:56 am tarafından elisa

» SENDEMI UNUTTUN BENI BEY ??????
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1Paz Kas. 09, 2008 1:18 am tarafından elisa

» Hiç Ailenden Ayrı Kalmamışken Uzaklara Gitmişsin ve o Evin Asi Kızı ,Sinmiş Kocaman Bir Evin Küçücük Odasına ...
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1Perş. Ekim 30, 2008 8:55 am tarafından *mine

» BALIK BURCU
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1Çarş. Ekim 29, 2008 1:38 am tarafından Misafir

» Genç kızlık dönemime ait hiç birşey hatırlamıyorum.Çocukluk ve evlenmem...O Aradaki dönem kayboldu...
İŞİM GÜCÜM Icon_minitime1Çarş. Ekim 29, 2008 1:11 am tarafından Misafir

KÖSE YAZARLARIMIZ
KÖSE YAZARLARIMIZ

İŞİM GÜCÜM

3 posters

İŞİM GÜCÜM Empty İŞİM GÜCÜM

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ağus. 23, 2008 1:42 am

Bu aralar yeni işime alışmaya çalışıyorum. İş hayatına ve sorumluluklara alışmaya çalışıyorum. Yıllar süren “ekmek elden su gölden” devrinin bitmesi insanı derinden yaralıyo:) iş hayatına alışma sürecimde başarısız bi gidişat gösteriyorum. Bunu fark etmemi sağlayan şey, birkaç gün önce genel müdürümüzle yaşadığım bir diyalogtu:
- Kadir, 1955 yılında, emin değilim 54 de olabilir, Amerika’da bir mali kriz yaşandı.
Dinliyo musun Kadir?
- Evet abi.
- Yetkililer bu krizi insanlara para vererek çözmeye karar vermişler.
- Evet abi.
- Fakat bu işlemden önce, ülkede parası olmayan bir kısım insanları bi bölgeye toplamışlar ve her birine birer çukur kazdırmışlar.
- ??
- Diğer bir kısım parasıza ise bu çukurları kapattırmışlar. Ve hepsine belli bir miktar para vermişler. Yani insanların yatarak para kazanmaya alışmalarını engellemek istemişler. Zaten bize para veren bir devletimiz var diye düşünmelerini istememişler.
Beni yerin dibine sokan bu diyalogtan sonra işe yaramak için daha bi gayretli çalışmaya başladım ama diyorum ya iş hayatına ve şirketin çalışma sistemine alışamadığımdan olsa gerek bu gayretim bikaç saat sürdüSmile
Ertesi gün anlattığı hikayeden ders çıkarmadığımı gören genel müdürümüz beni çağırdı ve:
- Kadir,git bi çiçekçiye 5 tane orta boy saksı al ve ofisteki bütün bitkilerin saksısını değiştir, dedi.
Madem hikayeyi anlatamadım, bi de uygulatiyim der gibiydi suratıSmile tam bi bahçivan gibi tozla toprakla uğraştım ofiste. Ama daha etkili oldu. Anlatmak önemli değil yaşatmak lazım nasihatleri diye geçirdim içimden. Kendisinden çok şey öğreneceğim bi müdürüm var.
Yazının tam bu kısmında Mehmet abi (muhasebeci) “Kadir faturaları işlicektik ama” şeklinde uyardı beni. Neyse benden bu kadar, iş beklemez:) kalın sağlıcakla!

Misafir
Misafir

İŞİM GÜCÜM Empty Geri: İŞİM GÜCÜM

Mesaj tarafından SeZeN C.tesi Ağus. 23, 2008 12:27 pm

Canımcım yazılarını büyük bir zevkle okuyorum.Devamını bekliyoruz Razz
SeZeN
SeZeN
ADMiN
ADMiN

Kişi sayfası
KÖSE YAZILARI:

http://www.aysesaziye.tr.gg

Mesaj tarafından Admin Paz Ağus. 24, 2008 5:12 pm

hayatin ritmini tutturmak...inaniyorumki senin üzerinde cok $ik duracak... Wink
Admin
Admin
AYSE
AYSE

Kişi sayfası
KÖSE YAZILARI:

https://karadenizfm.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından diplomali_amele C.tesi Ağus. 30, 2008 3:26 am

Yani insanların yatarak para kazanmaya alışmalarını engellemek istemişler. Zaten bize para veren bir devletimiz var diye düşünmelerini istememişler.

aramıza hos geldın gercek yasama ve halk arasındakı adıyla ALİ MEKTEBİNE diplomayı 80 yasında falan veriyolar bu okulda okuyanlara haberın olasın
diplomali_amele
diplomali_amele
ÜYE
ÜYE

Kişi sayfası
KÖSE YAZILARI:

http://www.zekirdek.com

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Eyl. 03, 2008 3:57 am

80 yaşında diploma mı olur abi. cenaze namazımı kıldıran imam mı vericek? o zaman mezuniyet notu ortalaması da "helal olsun" un desibel şiddeti olsun Smile hayatın ritmi 22 senedir aynıydı. hayat her zaman aynı. değişen biziz, değişirken ritmi bozmama fırsatını elinde tutanlar da biziz. değerlendirecek olanlar da biziz, mahvedecek olanlar da biziz. iyi dileklerin için saol ayseabla

Misafir
Misafir